Çakıl Taşları Fan Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Powered by Çakıl Taşları Fan Sitesi- www.cakiltaslari.forumm.biz

Copyright ©2010

Çakıl Taşları dizisi, Çakıl Taşları fan, Çakıl Taşları dizi Çakıl Taşları dizisi, Çakıl Taşları fan, Çakıl Taşları dizi {FORUMDESC}

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yapİletişim
Son Konular
Konu
Tarih
Yazan
Icinden Geceni Soyle
Dök içini.
Şu an neye ihtiyacınız var?
Şuan Nerede Ne yapıyor Olmak İsterdin ?
SOKAK POLİSİ 7.BÖLÜM EKLENDİ..
sondaki kelime ile cümle kur
Usteki Uye Hakkinda Ne Dusunuyorsun?
♪♪ Şu anda ne dinliyorsun ♪♪
Bugün Seni Anlatan Kelime ?*
bu cumleyi nasil tamamlarsiniz.= .............. Sözde KALDI
Ptsi Eyl. 02, 2024 11:15 pm
Çarş. Nis. 26, 2023 1:22 am
Salı Nis. 25, 2023 6:39 am
Cuma Şub. 28, 2020 10:56 am
Paz Ara. 18, 2016 11:57 pm
Cuma Nis. 15, 2016 8:36 am
Ptsi Haz. 22, 2015 9:26 am
C.tesi Mayıs 16, 2015 2:25 am
Cuma Nis. 17, 2015 10:52 am
Ptsi Nis. 06, 2015 11:05 pm

Similar topics

Paylaş|

Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.)

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
YazarMesaj
SevdaEkrem.
Forumcu
 Forumcu
SevdaEkrem.
<b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Kadın
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 466
<b>Rep gücü</b> Rep gücü : 476
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 21/08/10
<b>Nerden</b> Nerden : Paris
<b>Kişisel İleti</b> Kişisel İleti : OktayGamze ♥.
<b>Sevdiği Karekter</b> Sevdiği Karekter : Ekrem

Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) - Sayfa 4 Empty
MesajKonu: Geri: Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) - Sayfa 4 EmptyC.tesi Ekim 29, 2011 7:41 pm Paylaş

Tesekkürler. (:
goktug
Deneyimli
Deneyimli
goktug
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1266
<b>Rep gücü</b> Rep gücü : 1263
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 21/11/10
<b>Sevdiği Karekter</b> Sevdiği Karekter : Sevil

Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) - Sayfa 4 Empty
MesajKonu: Geri: Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) - Sayfa 4 EmptyPaz Ekim 30, 2011 8:10 am Paylaş

mükemmel olmuş cnm Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) - Sayfa 4 3726834481 ümit zeynebi gerçekten seviyo mu umarı yanılıyorumdur devamını merakla bekliyorum
masmavi970
Deneyimli
Deneyimli
masmavi970
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1264
<b>Rep gücü</b> Rep gücü : 1307
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 10/06/11
<b>Nerden</b> Nerden : evden

MesajKonu: Geri: Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) - Sayfa 4 EmptyPaz Ekim 30, 2011 7:16 pm Paylaş

yaaa ümit kanma zeynepe oyun oynuyo ne çabuk kanıyon sende sen git türküne türkünü bul burada bölüm süper olmş
delicik
Deneyimli
Deneyimli
delicik
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1265
<b>Rep gücü</b> Rep gücü : 1267
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 25/11/10
<b>Nerden</b> Nerden : Bulgaristan Balchik

MesajKonu: Geri: Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) - Sayfa 4 EmptyPaz Ekim 30, 2011 10:57 pm Paylaş

super devamini bekliyorum
SevdaEkrem.
Forumcu
 Forumcu
SevdaEkrem.

MesajKonu: Geri: Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) - Sayfa 4 EmptySalı Kas. 01, 2011 11:03 am Paylaş

Tesekkür ederiz. (:
srmn...!
Deneyimli
Deneyimli
srmn...!
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1399
<b>Rep gücü</b> Rep gücü : 1510
<b>Nerden</b> Nerden : sanane:)
<b>Kişisel İleti</b> Kişisel İleti : SAYGIN yeter bana:)))))

MesajKonu: Geri: Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) - Sayfa 4 EmptyPerş. Kas. 03, 2011 3:42 am Paylaş

süper süper süper yeni bölüm ne zaman?
combo
Deneyimli
Deneyimli
combo
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 994
<b>Rep gücü</b> Rep gücü : 719
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 24/10/10
<b>Kişisel İleti</b> Kişisel İleti : And all the roads we
<b>Sevdiği Karekter</b> Sevdiği Karekter : Secilmedi

MesajKonu: Geri: Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) - Sayfa 4 EmptyPerş. Kas. 03, 2011 5:22 am Paylaş

mükemmelsin :D
okurken resmen kendimden geçtim :D
physikçi
Deneyimli
Deneyimli
physikçi
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1627
<b>Rep gücü</b> Rep gücü : 1644
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 08/12/10
<b>Nerden</b> Nerden : istanbul
<b>Kişisel İleti</b> Kişisel İleti : Ümit (:

MesajKonu: Geri: Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) - Sayfa 4 EmptyCuma Kas. 04, 2011 4:22 am Paylaş

Teşekkür ederiz. (:
Yeni Bölüm Pazartesi günü gelicek. (:
buketsevil
Deneyimli
Deneyimli
buketsevil
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1374
<b>Rep gücü</b> Rep gücü : 1387
<b>Kişisel İleti</b> Kişisel İleti : 'ES' A$K 'AC'

MesajKonu: Geri: Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) - Sayfa 4 EmptyCuma Kas. 04, 2011 7:51 am Paylaş

ümitkolik_mry demiş ki:
Çok Güzel Olmuş Ellerinize Sağlık Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) - Sayfa 4 650269930
SevdaEkrem.
Forumcu
 Forumcu
SevdaEkrem.

MesajKonu: Geri: Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) - Sayfa 4 EmptyCuma Kas. 04, 2011 10:07 am Paylaş

Tesekkurler.
Pazartesi günü geliyor yeni bölüm. (:
buketsevil
Deneyimli
Deneyimli
buketsevil

MesajKonu: Geri: Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) - Sayfa 4 EmptyCuma Kas. 04, 2011 10:13 am Paylaş

Bekliyor olacağım... =)
physikçi
Deneyimli
Deneyimli
physikçi

MesajKonu: Geri: Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) - Sayfa 4 EmptyC.tesi Kas. 05, 2011 6:23 am Paylaş

Beklemede kalın. (:
buketsevil
Deneyimli
Deneyimli
buketsevil

MesajKonu: Geri: Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) - Sayfa 4 EmptyC.tesi Kas. 05, 2011 7:31 am Paylaş

Ben hala yeni bölümü bekliyorum ama...
physikçi
Deneyimli
Deneyimli
physikçi

MesajKonu: Geri: Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) - Sayfa 4 EmptyPaz Kas. 06, 2011 11:15 pm Paylaş

Tamam, yazmaya başlıyorum. (:
masmavi970
Deneyimli
Deneyimli
masmavi970
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1264
<b>Rep gücü</b> Rep gücü : 1307
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 10/06/11
<b>Nerden</b> Nerden : evden

MesajKonu: Geri: Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) - Sayfa 4 EmptyPtsi Kas. 07, 2011 1:17 am Paylaş

oleyyyyy
delicik
Deneyimli
Deneyimli
delicik

MesajKonu: Geri: Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) - Sayfa 4 EmptyPtsi Kas. 07, 2011 1:42 am Paylaş

bekliyorummm
SevdaEkrem.
Forumcu
 Forumcu
SevdaEkrem.

MesajKonu: Geri: Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) - Sayfa 4 EmptyPtsi Kas. 07, 2011 2:29 am Paylaş

~ 4. Bölüm. ~

Türkü, yaşlarından ıslanmış olan yastığından kafasını kaldırdı. Uyuyamıyordu işte, sürekli babası geliyordu aklına.. Yaptıkları şeyler, birlikte geçirdikleri güzel anılar.. Komidinin üzerinde duran mektuba gitti eli.. Kızgın demire değmiş gibi çekti birden bire elini.. Hazır hissetmiyordu kendini. Belki de yarın okumalıydı. Dayanamadı ve mektubu alıp açtı.

''Canım kızım, Türkü'm..

Şimdi her şeyi yeniden yazma zamanı artık.. Sen dünyaya geldikten sonra ben eski ben değildim artık.. Çok değişmiştim. Dünyaya ilk geldiğin günü düşünüyorum da; haberi aldığımda sarhoş gibi sokaklarda dolaşmıştım.. Seni ilk kucağıma aldığımda kendimi dünyanın en güçlü ama en güçsüz insanı hissetmiştim. Çok güzeldin meleğim.. Çekik zeytin rengi gözlerin sürekli beni takip ederdi.. Benim yanımdayken anneni bile aramazdın.
Annen bizi terkettikten sonra ben senden başka hiçbir şeyi sevmedim yoksa; senin doğumuna haksızlık olurdu..
Artık yeni bir gönülde sevda açma zamanı.. Herkesi ve her şeyi hoş görme zamanı.. Sevmek zamanıdır şimdi, yoksa mutlu olmak başka nasıl mümkündür.? Üzüntülü ve kederli günleri unutma zamanı geldi.
Biliyorum, şuan çok mutsuzsun. İnan bana bende öyleydim ve başka çarem yoktu. Ama sen benim gibi değilsin. Sen güçlüsün ve güçlü duracaksın. İnatçılığın gibi bazı huylarını annenden almışsın. Umarım başka huylarını da almamışsındır; sevdiklerini terk etmek gibi mesela..
Canım; bu senden son isteklerim.. Sevdiklerini ve kendini yanında mutlu hissettiklerini asla terketme. Aşkın için savaş.. Şimdi içinden ''Aşk bana göre değil.'' diyorsundur tahmin edebiliyorum. Ama inan bana, sende bir gün ruh eşini bulacaksın. Umut ediyorum ki; o insan çok uzaklarda değildir..
Annen buna inanmazdı ama ben hep inandım.. Kelebekleri hep sev ve çiçekleri asla kitap arasında kurutma. Sana geçmişi hatırlatır, geçmişle de yaşanmaz.

Seni seviyorum kızım.. ''

Türkü yüzündeki gülümseme ve gözlerinden akan yaşlarla mektubu katladı. İçini bir ferahlık kapladığını hissetti. Biliyordu artık, babası ölmüştü ama hep yanında olacaktı. Anılarını sakladığı ayakkabı kutusunun içine koydu mektubu ve yatağına geri uzandı.. Yorulmuş ruhu daha fazla ayakta kalmaya dayanamadı ve kendini huzurlu uykunun kollarına teslim etti.

* * *

Zeynep şaşkınlıktan açılmış gözleriyle Ümit'e bakıyordu. Bunu nasıl söyleyebilirdi.? Nasıl teklif ederdi.? Taşıyıcı anne de ne demek oluyordu.? Ümit ısrarcı bir biçimde gözlerini karısının gözlerine dikti ve anlatmaya başladı.

Ümit:Ben bir çocuğum olmasını çok istiyorum. Madem ki sen taşıyamıyorsun bu çocuğu, başkası taşısın.. Sonra alırız ondan çocuğu sen bakarsın.
Zeynep:Bu olağan bir şey mi Ümit.? Saçmalama.!
Ümit:Bak Zeynep, ben çocuk istiyorum.
Zeynep:Ya kimi bulacaksın saçmalama.!
Ümit:Araştırmalara başlayacağım. En kısa zamanda bu iş hallolacak.

Zeynep'in bir şey demesine izin vermeden ceketini aldı ve çıktı. Bir çocuğu olacaksa bu Zeynep'ten olmayacaktı. Bu düşünce onu mutlu etmişti sanki.. Zeynep'ten olan bir çocuğu yeterince sevemeyebilirdi.

* * *
Türkü sabah sabah çalan telefonu telaşla açtı. Artık her telefon çalışında korkudan titriyordu adeta.

Türkü:Efendim.?
Ümit:Merhaba ben Ümit..
Türkü:Ümit mi.? O kim ya.?
Ümit:Hani bardan çıktıktan sonra..
Türkü:Ha.. Tamam tamam, daha fazla hatırlatmayın lütfen.?
Ümit:O gece öyle demiyordun ama.
Türkü:Siz numaramı nerden buldunuz.?
Ümit:Ben bulurum.
Türkü:Ne istiyorsunuz benden.?
Ümit:Konuşmak.. Özür dilemek.
Türkü:Gerek yok. Lütfen bir daha aramayın.
Ümit:Dur dur dur kapatma.
Türkü:İyi günler.

Türkü yüzüne kapatmıştı. Tanımadığı; üstelik evli bir adamla konuşmak istemiyordu. O geceki hatası yüzünden kendinden nefret etmeye başlamıştı. Üzerini değiştirip deniz havası almaya gitti. Belki iyonlar onu sakinleştirebilirdi.

* * *
Ümit çok kötüydü. Haklıydı kız, neden tanımadığı biriyle konuşsundu ki.? Düşünceler kafasını kemiriyor, beynini deliyordu sanki.. Sakinleşmek için deniz havasına ihtiyacı vardı. Gaza bastığı gibi sahile gitti.

~ 4. Bölüm Sonu ~
buketsevil
Deneyimli
Deneyimli
buketsevil

MesajKonu: Geri: Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) - Sayfa 4 EmptyPtsi Kas. 07, 2011 4:47 am Paylaş

Ayy! Sahilde karşılaşsınlar, lütfen...

Çok güzel yazıyorsunuz... Devam kızlar...

Yeni bölümü en kısa zamanda bekliyorum... Very Happy
physikçi
Deneyimli
Deneyimli
physikçi

MesajKonu: Geri: Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) - Sayfa 4 EmptyPtsi Kas. 07, 2011 5:17 am Paylaş

Teşekkür ederiz. (:
goktug
Deneyimli
Deneyimli
goktug
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1266
<b>Rep gücü</b> Rep gücü : 1263

MesajKonu: Geri: Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) - Sayfa 4 EmptyPtsi Kas. 07, 2011 11:47 am Paylaş

harika olmuş kızlar elinize sağlık kesin ümit türkü den taşıyıcı anne olmasını isteyecek devamını merakla bekliyorum
physikçi
Deneyimli
Deneyimli
physikçi

MesajKonu: Geri: Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) - Sayfa 4 EmptyPtsi Kas. 07, 2011 10:51 pm Paylaş

Teşekkürler. (:
Bakalım dediğin gibi mi olacak.?
loss_girl
Çakıl Taşları Tutkulusu
Çakıl Taşları Tutkulusu
loss_girl
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 2003
<b>Rep gücü</b> Rep gücü : 1737
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 28/10/10
<b>Nerden</b> Nerden : mars=)) f@ŧm@ nur
<b>Kişisel İleti</b> Kişisel İleti : hayatta hep birileri

MesajKonu: Geri: Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) - Sayfa 4 EmptyPtsi Kas. 07, 2011 11:38 pm Paylaş

yeni okuyucu!!
buketsevil demiş ki:
Ayy! Sahilde karşılaşsınlar, lütfen...

Çok güzel yazıyorsunuz... Devam kızlar...

Yeni bölümü en kısa zamanda bekliyorum... Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) - Sayfa 4 650269930
denizkızı
Deneyimli
Deneyimli
denizkızı
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 1991
<b>Rep gücü</b> Rep gücü : 1598
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 27/07/10
<b>Kişisel İleti</b> Kişisel İleti : Niall Horan ♥

MesajKonu: Geri: Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) - Sayfa 4 EmptySalı Kas. 08, 2011 1:43 am Paylaş

cok güsel =)
yb ne zaman ??
physikçi
Deneyimli
Deneyimli
physikçi

MesajKonu: Geri: Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) - Sayfa 4 EmptySalı Kas. 08, 2011 5:57 am Paylaş

Öncelikle Hoşgeldin yeni okuyucumuzz. :D
Teşekkürler. (:
Yeni bölüm ne zaman bilmiyorum. (:
delicik
Deneyimli
Deneyimli
delicik

MesajKonu: Geri: Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.) - Sayfa 4 EmptyÇarş. Kas. 09, 2011 9:37 am Paylaş

yb'ü sabiirsizlikla bekliyorum...

Çok Sevdiğim Bir Yalandın 5. Bölüm ♥. Sf:18 (physikçi ve SevdaEkrem.)

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
4 sayfadaki 6 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki